Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás mimořádnou akci Black Friday s dopravou zdarma na půdní schody, mlynářské schody a schodiště. Platí do pondělí 29.11.
Black Friday s dopravou zdarma na půdní schody, mlynářské schody a schodiště. Platí do pondělí 29.11.
Black Friday na půdní schody, mlynářské schody a schodiště.
0

Jak vybrat Top skleník?

Těšili jste se na nákup nového skleníku, ale nakonec se vám ze stovek modelů jen točí hlava a pomalu výběr odsouváte na příští sezónu? Pojďme si stručně projít celé téma a udělat v tom konečně pořádek.

Jak vybrat Top skleník?
Jak vybrat Top skleník? Aneb když se rozepíše odborník

První otázka je nasnadě, vybrat aktuálně velice oblíbený polykarbonát nebo tradiční sklo, co je vlastně lepší? Odpověď je stručná, nevíme! Myšleno samozřejmě s nadsázkou, ale pravdou je, že odpověď není vůbec lehká a v podstatě by si měl odpovědět každý zákazník sám, pojďme tedy společně najít odpověď.

Polykarbonát nebo sklo?

Ano, toto je třeba rozmyslet hned na počátku, než vám povíme vlastní názor, rádi bychom vás upozornili na fakt, že je třeba bedlivě vážit informace, které vám každý prodejce dává, jelikož ten, který má v nabídce pouze plast jistě bude preferovat polykarbonátový skleník a opačně ostřílený skleníkář nenechá nit suchou na žádném pofidérním plasťáku, co nevydrží ani nápor ranní rosy. Ponaučení, než vám někdo začne radit, prohlédněte si, co nabízí, a odhadněte míru jeho zaujatosti. 

Polykarbonátové skleníky subjektivně vnímáme jako něco funkčního, kde hlavní prim hraje výkon produktu, opačně skleníky ze skla jsou spíše srdcovou záležitostí, něco jako když si dáte oblíbenou plzničku z plastikového kelímku nebo z perfektně orosené sklenky. 

A nyní konečně trochu faktů, polykarbonát má především výrazně vyšší tepelně izolační odpor, tedy lépe drží nakumulované teplo, což oceníte především na začátku a konci sezóny. Současně plastem opláštěný skleník lze poměrně úspěšně vytápět, samozřejmě v závislosti na tloušťce materiálu a konstrukční izolaci. Polykarbonát je lehčí než sklo, tedy i nároky na robustnost nosné konstrukce jsou výrazně nižší, což se značně propisuje do konečné ceny, ovšem každá mince má také svůj rub, a zde je to životnost, jelikož čím tenčí ocelový plech, tím rychleji se blíží zkáza v podobě nemilosrdné koroze. Toto neplatí vždy, jelikož na trhu jsou i konstrukce z hliníkových odlitků, kde toto tvrzení je do jisté míry liché. Další poměrně důležitou výhodou je bezpečnost, máte děti, pak nechtěný pád na zasklení pružným plastem vyvolá maximálně vtipné video do rodinného alba nebo virálně úspěšnou fotku na instagram, v případě skla již tolik veselo nebude. Posledním argumentem pak může být snadnost montáže a nenáročnost na výstavbu betonového základu, který je v případě seriózní instalace skleněného skleníku nezbytností. 

Zdá se, že polykarbonát je ve všech ohledech lepší volbou a není třeba číst dál, ale ne, tak tomu určitě není. Jak vyplynulo z předchozího odstavce, skleněné skleníky mají výrazně, ještě jednou, opravdu výrazně, robustnější rám, přeci jen to sklo něco váží, tedy i celý pocit z konstrukce je lepší, zkuste si někde před hobbymarketem otevřít dveře plastového skleníku, v porovnání se silným až několikamilimetrovým rámem u skla je lze přirovnat snad jen ke žvýkačce s kovbojem. A ano, na funkci to nemá vliv, ale ten pocit je neměřitelně jiný, pro někoho zásadní, pro jiného absolutně nepodstatný. Dále lze přirozeně navázat životností, kdy silné rámy starých skleněných mohykánů běžně pamatují i historicky méně šťastná chráněná období, škoda, že my tolik zapomínáme. Tedy, ano, skleněný skleník kupujete a stavíte na desítky let. Konstrukce vydrží, sklo vydrží a opačně polykarbonát? Zde je zádrhel nebo spíše vlastnost UV stability materiálu, jež je omezena ochranou vrstvou, které se mechanicky časem odírá a jednoho dne zmizí zcela, no, a pak milý „nesmrtelný“ plast zlomíte dvěma prsty, přesně jako lázeňskou oplatku, tak, jak se tomu nevěříc přesvědčil i sám velký guru všech zahrádkářů Filip Čapka, v jeho pořadu Polopatě na České televizi, kam jsme byli nedávno přizváni jako technický garant při přípravě epizody na téma obloukových skleníků. To zní strašlivě, že? Ale nebojte, kvalitní vysokogramážní polykarbonát s jasným původem vydrží i 15 až 20 let, záleží na tloušťce a prašnosti prostředí. Závěrem tedy lze říci, že skleněný skleník je o něco komplikovanější na stavbu a finance, ale to tak u staveb, které vydrží i nějaký ten desetirok, bývá. 

Tvar skleníku

Zahradní skleníky můžeme v zásadě rozdělit na klasické se sedlovou střechou, mezi které řadíme i modely takzvaně ke zdi, a dále, nyní velice oblíbené, skleníky obloukové konstrukce. Rozdíl je v metodě zasklívání, kdy u klasických skleníků používáme jednotlivé tabulky skla nebo plastu, a ty osazujeme do menších rámů stejně jako u oken. Toto řešení má výhodu v kompaktnosti balení, snadné manipulaci a rychlé možnosti výměny poškozené části. Opačně nevýhodou je zejména u plastů možnost „vyskočení“ tabulky při zvýšeném tlaku, míra tohoto rizika je závislá na sofistikovanosti technologického řešení upínacího systému. Může se tak přihodit, že foukne, foukne větříček a soused, který nakoupil velice výhodně u Alibaby, běhá po zahradě a sbírá jednotlivé kousky polykarbonátu, toto s pravidelností napínavého seriálu na komerční televizi. Kde tedy hledat rozdíl? Právě v systému upevnění, který může být řešen od pouhého zasunutí do drážky, přes svorky, po klik systém nebo šroubovaný spoj přes přítlačnou úchytku. Opět se jedná o důležitý bod, který doporučujeme při výběru sledovat, například klik systém do určité síly neumožní vypadnutí tabulky plastu ani při jeho zkrácení v důsledku prohnutí. 

U obloukových skleníků je vše jinak, zde zapomeňme na předpřipravené přesně lícující zasklívací dílky skla nebo polykarbonátu, tyto skleníky jsou v podstatě stavebnicí a spíše než nákupu ze skandinávského řetězce bychom je mohli přirovnat abc vystřihovánce. Při nákupu dostanete vždy konstrukci a výchozí pláty komůrkového plastu o délce šesti metrů, ty pak klademe na obloukovou konstrukci a šroubujeme skrz na tento podpůrný rám, nemůže tak dojít k „vymáčknutí“ tabulky, jelikož zmíněná "tabulka" má víc jak dvanáct metrů čtverečních a je celá podpořená klenbou ocelové samonosné klece. Těchto skleníků jsme prodali již tisíce, vážně, až se tomu nechce věřit, a doposud zde nebyl takový uragán nebo sněhová závěj, která by plast prolomila. Výhoda je zřejmá, a nevýhoda, no, opět neměřitelná, ale tyto skleníky svou precizností jen těžko můžou sekundovat perfektně slícovaným skleníkům sedlové konstrukce, jistě myšleno na ty, které na vaši malebnou zahrádku necestovali přes čínské moře. 

Konečné rozhodnutí

Vidíte sami, že vaše otázka "Jak vybrat skleník?" nemá jasnou odpověď a opravdu ji nedokážeme zodpovědět, věříme však, že jsme nastínili hlavní obecná kritéria a body, které byste si měli při nákupu zodpovědět. Výběr vysněného zahradního skleníku, to ať se bude jednat o nekompromisní mašinu na plození vrchovatých beden rajčat a okurek, horský válečný biobunkr a nebo doplněk romantické zahrady ve stylu Provence, už necháme na vás. 

Diskuze

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Rozptylové vs. hladké čiré sklo

Tereza Hutinová | 9. 3. 2021 reagovat
V čem je rozptylové sklo lepší?

Rozptylové sklo Helios díky unikátní povrchové textuře zaručuje specifický lom světla, rozptyluje sluneční paprsky a chrání tak rostliny před nebezpečným UV zářením a popálením. Je vhodným řešením pro všechny skleníky a pařeniště. Hladké čiré sklo je spíše ozvěnou minulosti, do skleníků se používá již jen minimálně, protože je nutná jeho následná povrchová úprava, aby neodcházelo k popálení rostlin. U toho typu skla je tedy vhodné nanést nátěr nebo použít stínicí tkaninu.

Buildex

Prodloužení skleníku

Vlasta | 20. 2. 2021 reagovat
Rozhoduji se mezi 4 nebo 6metrovým skleníkem, nejsem si jistá zda bych ho pak prodloužila, je to vhodné? Díky Kerlová

Dobrý den, paní Kerlová, teoreticky prodloužení možné je, doporučujeme ovšem hned v začátku vybrat dostatečný rozměr. Prodlužování obloukových skleníků je z časového i ekonomického hlediska náročné, nemluvě o vysoké pracnosti celé akce.

Buildex

Zvýšený skleník

Hana B. | 9. 2. 2021 reagovat
Chtěla bych mít skleník zvýšený, ale přitom nepřeskakovat základy, lze to nějak splnit? Díky Boučková

Dobrý den, paní Boučková, u skleníků na kartě Příslušenství lze najít zapuštění dveří, dostupné je ovšem jen u klasických skleníků, ale za nás určitě super a pohodlné řešení, v případě, že budete mít vyvýšené záhony.

Buildex

Počasí na montáž

Tomáš Bach | 5. 2. 2021 reagovat
Probíhá montáž i v nepříznivém počasí? Tento týden mi mají přijet montéři, tak jestli je mám upozorňovat na sníh.

Dobrý den, určitě ano, ale montážníci se ochotně přizpůsobí. Mírná nepřízeň počasí nevadí, ale rozhodně nesmí mrznout (ideálně nad 10 °C) a musí být vhodné povětrnostní podmínky (ne sníh, ne déšť, atd.).

Buildex

Proč je Strelka drahá

Ladislav S. | 4. 2. 2021 reagovat
Dobrý den , skleník Strelka se mi líbí , ale zdá se mi docela drahý... V čem je lepší než jiné skleníky kromě toho že má rám ve tvaru špičky...?

Dobrý den, jedná se o horský skleník, který byl speciálně navržený do vyšších poloh, pro oblasti s častým větrným a sněhovým zatížením. Pokud tedy hledáte skleník, který si poradí s vichřicí a závějí, Strelka je správnou volbou. Je konstruovaná pro extrémní sněhové zatížení až 450 kg/m2, což odpovídá cca 2,25 metru čerstvě napadaného sněhu. Strelku odlišuje robustní konstrukce, tloušťka profilů, vyztužení a atypický design. Díky specifickému špičatému tvaru se sníh samovolně sesouvá a není nutné ho odklízet ručně. Stabilitu a pevnost konstrukci dodávají výztuhy každého oblouku v bočnicích a výztuhy v hřebeni, které u některých levnějších typů skleníků nenajdete. Úspora na materiálu jde pak ruku v ruce s cenovou úsporou. 

Buildex

Sklo nebo polykarbonát

Milena Gyšová | 3. 2. 2021 reagovat
Dobrý den, váhám jestli skleník KN sklo nebo polykarbonát, co byste mi poradili?

Dobry deň, konštrukcia skleníka Growspot KN je dimenzovaná predovšetkým na zasklenie veľmi ťažkým sklom (stovky kilogramov) a preto nám príde škoda túto robustnú konštrukciu, ktorá bola navrhnutá práve na zasklenie sklom, zaskliť polykarbonátom, ktorý má o mnoho nižšiu hmotnosť a živostnosť. V skleníku je použité rozptylové sklo, ktoré chráni rastliny pred popálením od slnka a je v podstate "nesmrteľné". Polykarbonát je výborný izolant a je vhodný na použitie napríklad pri vykurovaní skleníka.

Buildex

Okapy

Zahradník | 2. 1. 2021 reagovat
Rád bych skleník, který má okap se svodem, máte takové?

Dobrý den, můžeme Vám nabídnout např. skleník Growspot Hobbit, Growpsot H, Vegan, Joker, Prime… Okapy si lze snadno přidat hned pod výběrem zasklení a velikostní varianty. Pokud byste potřeboval další rady, ohledně výběru skleníku, neváhejte se nám ozvat na naší infolinku.

Buildex

Ideální šířka skleníku

Magdalena Janiová | 30. 12. 2020 reagovat
Jaká šířka skleníku je podle Vás ideální pro pohodlné pěstování?

Dobrý den, paní Janiová, odpověď bude asi delší, ale rozhodně stojí za to číst dál. 😉 Šířka do 2,5 metrů je vhodná pro menší zahrádky, pro zahrady s úzkým pozemkem, pro začínající zahrádkáře, pro hobby pěstitele. Nevýhodou je větší stísněnost uvnitř skleníku a užší záhony pro pěstování. Šíře skleníku 2,6 metrů a více poskytuje dostatečný prostor pro pohodlnou práci ve skleníku. Můžete zakomponovat uspokojivě široký chodníček a vytvořit vyvýšené záhony. Tento rozměr je ideální pro menší zahrádky, využijete ho tam, kde není možné umístit základní třímetrovou verzi, nebo v případě, kdy nezamýšlíte nad vytvořením středového záhonu. Skleníky o šíři 3 metry umožní příjemnou práci ve skleníku, vytvoření širokých, nebo vyvýšených, záhonů a poskytnou komfortní prostor pro růst rostlin. Jedná se o oblíbenou typizovanou šířku, kde vám zůstane poměrně dost místa na vybudování chodníčku. U skleníků od šířky 4 m může být další záhon ještě uprostřed. Mějte na paměti, že šířka skleníku je udávána jako vnější šíře skleníku. Místo na pěstování je tím pádem o dost užší.

Buildex

Propustnost světla

Rostislav Kašpar | 22. 12. 2020 reagovat
Dobrý den, tak jsem četl váš článek o tom jak vybrat skleník. Pro rozhodnutí mi chybí základní informace a sice jaký je rozdíl v propustnosti světla mezi sklem a polykarbonátem. Pokud tu informaci máte porovnejte mi prosím jednoduché sklo na sedlové střeše skleníku s polykarbonátem který má vynikající tepelněizolační vlastnosti a dlouhou životnost. Děkuji. Rostislav Kašpar

Dobrý den, děkujeme za zajímavou a dobrou otázku. Rozdíl v článku neuvádíme, protože se dá říci, že je zanedbatelný. Jak u komůrkového polykarbonátu, tak u rozptylového skla (strukturovaného) se můžeme bavit o propustnosti světla kolem +- 85% , avšak rozdíl mezi těmito typy výplně je zanedbatelný. Rozdíl je skutečně jen v termoizolaci a samozřejmě nebezpečnosti v případě vysklení. Obecně v případě malých dětí v domácnosti doporučujeme investovat do skla kaleného či  polykarbonátové výplně. Pokud toto dilema neřešíte, je to jen otázka vkusu a termoizolačních vlastností. 

Buildex

Rozestupy sloupků + podezdívka

Lukáš Bača | 31. 10. 2020 reagovat
Dobrý den, koupil jsem skleník Trjoska 4x3m V návodu je na str. 9, že celková délka je 406cm. Ale v nákresu je, že mezi sloupky je 100cm, Což při 5ks sloupků 6cm širokých a rozměry mezi nimi 100cm, mi dává celkový rozměr 430cm. Musím dělat podezdívku a tudíž bych potřeboval vědět jak dlouhou ji mám udělat, stejně je to i kratší straně kde jsou dveře.Děkuji s pozdravem Lukáš Bača

Dobrý den,

osová vzdálenost profilů je 1000 mm. Kóta 4060mm je ke vnějšímu okraji skleníku. 

Buildex

základy na Trjosku

josef P. | 12. 9. 2020 reagovat
Můžu dát obloukový skleník Trjoska i na základy?

Dobrý den, ano, kotvení na základy je možné, primárně je ale sklneík Trjoska určený na zakopávání. Konstrukci skleníku lze uživatelsky upravit pro kotvení na betonový základ. Základy pro skleník doporučujeme vykopat až po sestavení konstrukce skleníku.

Buildex

Oblúkový skleník na základy

Přemýšlím Který | 17. 8. 2020 reagovat
Dobrý den, přemýšlím jaký skleník bych u vás koupil. Určitě polykarbonát a spíše obloukový. Chtěl bych co nejvíce prodloužit pěstební dobu. Myslím, že betonový základ bude proto lepší, ne? Velikost zhruba 12m2. Nadmořská výška zahrady cca 350m n m. Děkuji.

Dobrý deň, vo Vašom prípade by som zvolila skleník z rady Gardentec. Tieto skleníky sú oblúkové a vhodné na osadenie na základy. Veľkost si môžete vybrať 3 x 4 m, čo splňuje Vašich žiadaných 12 m2 avšak podľa skúseností od zákazníkov by som zvažovala veľkosť 6 x 3 m. V prípade predĺženia pestovacej sezóny odporúčam vybrať zasklenie 6 mm polykarbonátom. Konštrukcia oblúkových skleníkov umožňuje zakopanie alebo pripevnenie skleníka na základy. V prípade poradenstva nás neváhajte kontaktovať telefonicky a vyberieme pre Vás skleník na mieru :-)

Buildex

Zakopání skleníku Trjoska

Matěj Dritter | 28. 4. 2020 reagovat
Jak zakopat skleník Trjoska?

Dobrý den, pane Drittere, 

standardně stačí při kotvení do země vykopat cca 30 cm rygol na šířku lopaty po obvodu vybrané velikosti. Skleníky mají ukotvení ve tvaru „T“, které se následně zasype zeminou a řádně udupe.

 

Buildex

Skleník do hor

Yetti | 13. 4. 2020 reagovat
Jaký skleník do hor (Beskydy)? Občas dost fouká a sněhu je v zimě taky požehnaně…

Dobrý den, doporučili bychom Vám skleník Strelka, který má velmi vysokou sněhovou zatížitelnost 450 kg/m2. Pro další konzultaci neváhejte zavolat, rádi Vám poradíme s výběrem.

Buildex

Umístění skelníku

Jiří Hampl | 10. 4. 2020 reagovat
Dobrý den, jak správně situovat skleník podle světových stran, rady se mi dost rozcházejí. Děkuji Jirka

Dobrý den, ideál je hřeben skleníku orientovat směrem jih-sever a dveře směrem k jihu. Slunce se poté, jak postupuje po obloze, vystřídá na obou stranách skleníku.

Buildex

Skleník do větrných míst

Mikulecký | 2. 4. 2020 reagovat
Dobrý den, my sháníme zase skleník ze skla (ne polykarbonátu) do míst, kde více fouká. Který nám můžete doporučit? Díky.

Dobrý den, doporučili bychom Vám určitě kvalitní české skleníky, z těch menších Growspot Hobbit, Growspot H, nebo Growspot KN. Z větších pak Growspot Vegan nebo Growspot Master. https://www.buildex.sk/skleniky

Buildex

Odolný skleník do větru

Zdeněk Červek | 23. 3. 2020 reagovat
Chci si koupit skleník. U nás však hodně fouká, musím ho postavit na otevřeném prostranství. Můžete mi prosím poradit typ? Skleníky jsou dle doporučení testovány do 75km/h. U nás je to v nárazech i mnohem více. Děkuji. Zdeněk

Dobrý deň, v odakze Vám poeisalm veľmi odolný skleník určený aj do horksých oblastí.

 https://www.buildex.cz/sklenik-volya-llc-strelka

Buildex

Prezimovanie subtropických rastlín

Ivan Tripšanský | 11. 3. 2020 reagovat
Dobrý deň, prosím vás mám záujem o skleník Palram multiline 6 x 10, chcel by som ho využívať na prezimovanie subtropických rastlín, rád by som vedel aká môže byť najnižšia vonkajšia teplota aby v ňom nemrzlo, je to nejako testované? alebo ho treba vykurovať alebo zatepliť? a ešte či sú k nemu kotviace prvky alebo ich treba prikúpiť? Ďakujem za odpoveď a želám vám veľa spokojných zákazníkov

Dobrý deň, žiadne testovanie ohľadne teploty nebolo robené. Teplota v skleníku závisí samozrejme aj od lokality kde bude skleník umistneje a od svetovej strany. V každom prípade, odporúčam do skleníka umiestniť aj vykurovanie.

 https://www.buildex.cz/elektricke-vytapeni-biogreen-palma

Buildex

Oblúkový skleník

Maja | 9. 3. 2020 reagovat
Ideálny rozmer oblúkového skleníka pre rodinu?

Za ideálny rozmer pre rodinu, či 2 osoby, ktorá si chce pokryť spotřebu zeleniny z vlastných zásob počas sezóny sa dá považovať rozmery 4 x 3  m. Samozřejmě je nutné myslieť na to akú veľkú časť pozemku chcete vyharadiť pestovaniu. Porídit si velký slkneík na malú záhradu je špatne, pretože vám už nezostane místo na klasiceké záhony, miesto na relaxáciu, priestor pre deti, bazén…Naviac sa jedná o stavbu, ktorú nebudete mať na dva tri roky, v zahradě ho budete mať o mnoho dlhšie. Samozrejme niektoré typy sklníkov sa dajú dodatočne predĺžiť, ale jedná sa o pomerne drahú a pracnú záležitosť. Preto odporúčame sa při výbere vhodného rozmeru skleníka, vždy zamyslieť a vybrať ten správny rozmer na začiatku.

Buildex

Upravení skleníku na míru

Blanka Mikulášková | 11. 2. 2020 reagovat
Je možné upravit rozměry skleníku na míru zakázkově?

Dobrý den, paní Mikulášková, většina skleníků je typizovaná (mnoho velikostních variant), takže by si každý zákazník měl s rozměry přijít na své. Šířka skleníků je neměnná, ale u řady Growspot, lze některé skleníky prodloužit.

Buildex

Ideální typ na staré základy

Sona Foldynova | 6. 2. 2020 reagovat
Dobry den, mam stare betonove bedneni o rozmeru 3.25x6 a rada bych do nej vlozila sklenik na běžné pestovani zeleniny.. rajčat a papriky.. mohu se zeptat co byste mi doporucili? Nechci nejvyssi cenu, ale i tak slusnou kvalitu. Moc diky

Dobrý deň, s dĺžkou skleníka nie je problém, ale so šírkou áno. Pokiaľ by ste mali možnosť základňu z vonka rozšíriť na rozmer 3040 mm, tak tam môžete postaviť skleník Growspot Master (3 x 6 m)

https://www.buildex.cz/sklenik-scobalit-growspot-master-rozmery-6-0-x-3-0-m-zaskleni-sklo-4-mm

Buildex

Prodloužení dveří

Vladimír Kabát | 26. 12. 2019 reagovat
Dobrý den, lze toto nabízené prodloužení dveří použít i pro obloukový skleník? Ptám se na kompatibilitu, zda-li náhodou není prodloužení (zapuštění) nabízených dveří GROWSPOT nebo VARIANT rozměrově shodné s obloukovým skleníkem. Děkuji Kabát

Dobrý deň, predĺženie dverí je kompatibilné len so skleníkmi rady Growspot.

Buildex

Poradenství při montáži

Naďa Tis. | 12. 11. 2019 reagovat
Pokud si neobjednám montáž, poradíte mi i tak se stavbou skleníku?

Dobrý den, paní Naďo, samozřejmě ano. 😊 Během stavby nám zavolejte a my Vám rádi poradíme, případně Vás spojíme s naším montážním týmem.

Buildex

Prodloužení dveří

Jan Smola | 17. 10. 2019 reagovat
Dobrý den. Mám zahradu ve svahu, tak jsem vybetonoval základ pod skleník s vnějším rozměrem 320 x 422 cm a šíři základů 20 cm. Vstup je na kratší straně s potřebou prodloužení vstupních dveří o cca 80 cm. Je možno si takový skleník u vás objednat? Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Jan Smola

Dobrý deň, pri niektorých skleníkoch z našej ponuky je možné si objednať zapustenie dverí od 10 cm a vyššie. Pripájam odkaz kde si toto zapustenie môžete vybrať.

https://www.buildex.cz/dvere-pro-zahradni-skleniky

 

Buildex

Zalepení dutinek

Roman | 25. 9. 2019 reagovat
Dobrý den, mám po montáži zatavit dutinky polykarbonátu? Fryč

Dobrý den, pane Fryči, ne, dutinky rozhodně nezatavujte! Je potřeba umožnit kondenzované vlhkosti z dutinek vytéct. Na zakončení desek použijte ventilační pásku, ta je prodyšná a umožní kondenzátu vytéct a zároveň zabrání vniknutí nečistot do dutinek.

Buildex

Lemovka?

Robert J. | 12. 9. 2019 reagovat
Hodně u skleníků píšete o lemovce? Co to je? Díky

Dobrý den, lemovka je pryžové těsnění pro uložení skel skleníku, které zaručí lepší celkovou tepelnou izolaci skleníku.

Buildex

Podezdívka

Josef Janeska | 19. 8. 2019 reagovat
Dobrý den, mám zájem o koupi polykarbonátového skleníku Gardentec classic 6x3m a zajímá mě jaký má být min. vnitřní rozměr podezdívky? Děkuji s pozdravem Janeska Josef

Dobrý deň, v prípade, že chcete skleník umiestniť na betóvé základy Vám nižšie pripájam odkaz kde máte napísané presné rozmery podezdívky.

 

https://www.buildex.cz/data/uploaded-files/Gardentec-Classic-Instalace-na-podezdivku.pdf

Buildex

Obloukový skleník - montáž

Zákazník | 6. 8. 2019 reagovat
Zvládnu smontovat obloukáč za víkend? Dík, Béda.

Dobrý den, Bédo, určitě ano, jen si pro větší pohodlí práce přizvěte ještě jednu osobu. Pro ulehčení a zefektivnění montáže doporučuje vybrat skleník s předmontáží čel. Čela obdržíte smontovaná, s vyřezaným a připevněným polykarbonátem, což výrazně ulehčí celkovou montáž skleníku.

Buildex

Údaje k základům

Martin Halama | 5. 8. 2019 reagovat
Dobrý den, plánuji pořídit si Váš skleník Growspot M35, 3x4,5 m délky, ze skla. Chci se zeptat: 1) zda budou postačovat základy ze ztraceného bednění - kdy dutá betonová "cihla" má šířku 14,5 cm (výšku 25 cm, délku 49 cm) 2) jakou doporučujete hloubku základů 2) prosím o bližší vysvětlení co znamená vyjádření, že " 0,5 m skleníku = 495 mm základů" Děkuji velice za odpověď a přeji hezký den, Martin Halama

Dobrý deň, základy v rozmeroch sú dostatočné a vhodné na použitie ako základ pre skleník. Hĺbka základov by mala byť správne do do nezámrznej hĺbky, čo je okolo 80 cm, ale v pohode môžete zvoli hĺbku 20, 40 alebo 50 cm. Vyjadrenie " 0,5 m skleníku = 495 mm základů", znamená že pokiaľ budete chcieť skleník predĺžiť alebo skrátiť zo základných rozmerov sa k základu pripočíta alebo odpočíta 495 mm.

Buildex

Growspot Master zapuštění dveří

krtecek | 2. 7. 2019 reagovat
Dobrý den, je možné také u přístavby growspot master zapustit dveře?

Dobrý den, ano, i u přístavby Growspot Master tato možnost je. Zapuštění dveří najdete na kartě Příslušenství, je ovšem nutné si ověřit, kolik má skleník dveří a podle toho dokoupit potřebný počet zapuštění.

Buildex

Montáž na Slovensku

Andrea Töröková | 3. 3. 2019 reagovat
Ak by som si objednala u Vás skleník aj s dodaním, vykonávate k nemu aj montáž?

Dobrý den, bohužel v současnosti montáže skleníků na Slovensku neprovádíme.

Buildex

Atypický skleník pro strom

Klára Kočicová | 7. 10. 2018 reagovat
Dobrý den, vážený buildexi, čistě informativně, by nás zajímala cena, kde by se dal objednat, náležitosti, vhodné umístění, vhodná velikost a vhodný tvar, vhodný materiál, i hodící se vybavení pro sklení na pěstování 60 metrového blahočtu ztepilého? PS: Dotaz se vážně ptám čistě informativně a možná do daleké budoucnosti, v žádném případě v současnosti nic neobjednává. Předem děkuji a zdravím, váš zájemce o odpověď dotazu

Dobrý den, tak v tomto případě se musíte nejdříve obrátit na projektovou kancelář a architekty, aby Vám vytvořili projekt. Součástí by měl být i cenový rozpočet. Pak můžete teprv s projektem oslovit výrobce, zda dokážou vyrobit. Bude tam úplně jiná konstrukce a určitě i několik nezávislých větracích systémů, aby strom mohl dýchat. S montáží bude taky problém, musí tam být opravnění pro výškové práce. Děkuji za pochopení, Lenka Hrubá

Buildex

Děkuji

Petr Nerozhodlý | 17. 9. 2018 reagovat
Tak, a těď babo raď :D Né vážně, díky za kvalitní článek a určitě jej doporučuji přečist i ostatním nerozhodlíkům! Stále nevím, ale minimálně jsem si udělal lepší obrázek o možnostech, jak vybrat nejlepší skleník ;)

Pane Nerozhodlý, děkujeme Vám za slova chvály a snad brzy nedostojíte svému jménu :) 

Buildex

Užitečný článek

Jáchym Novotný | 12. 9. 2018 reagovat
Velice užitečný článek, děkuji za něj a doporučuji každému, kdo se chystá koupit nový skleník.

Upřímně děkujeme za pochvalu a těšíme se, že nám například zavoláte, abychom společně vybrali Váš ideální skleník.

Buildex

Doručení a montáž

Laďka | 3. 6. 2018 reagovat
Dobrý den, chci se zeptat jak probíhá doručení a montáž u skleníku Growspot Master, potřebuji se dle toho zařídit v práci.

Dobrý den, paní Laďko, doručení a montáž je realizovaná do 4 týdnů od objednání. Montážníci přijedou rovnou se skleníkem, skleník vyloží a  postaví. Jeden týden před montáží (doručením) volá montážní tým a dohodne se přesně vyhovující termín. 

Buildex

Vegan okna

Felix Vácha | 15. 1. 2018 reagovat
Kolik oken a jakých má skleník Vegan 4,5 x 3,0 m?

Dobrý den, pane Vácho, skleníky řady Growspot mají v základním vybavení střešní okna, počet střešních oken byl vývojáři navrhnutý na optimální větrání skleníku. Přesné počty oken naleznete vždy u konkrétního modelu skleníku. Tento rozměr skleníku Vegan má 3 ks. Dle toho doporučujeme stejný počet automatických otvíračů, okna bez otvírače nejsou automatická.

Buildex

Doporučené články

Jak vybrat půdní schody?

Nebaví vás stále dokola tahat žebřík z garáže, abyste vylezli na půdu? Nezoufejte, máme pro vás řešení v podobě půdních schodů. Jak je vybrat a na co si dát pozor, se teď spolu podíváme v tomto článku.

Číst článek

Proč nepodcenit součinitel prostupu tepla?

Chcete si pořídit schody nebo jen samotný výlez na půdu, ale neustále na vás někde vyskakuje prapodivný termín nazývaný jako „součinitel prostupu tepla“? V tomto článku se zaměříme právě na tuto veličinu a pomůžeme vám ji snadno pochopit.

Číst článek

Kotvení zahradního domku

Řešíte, jak ukotvit zahradní domek a obáváte se, aby vám neulítnul k sousedovi? S námi této šlamastyce snadno předejdete. Pojďme si představit čtyři možné způsoby, které s trochou šikovnosti zvládnete sami i bez pomoci odborné realizační firmy.

Číst článek

Jak vybrat správný okap?

Bádáte nad tím, jak správně vyřešit odtok vody z vaší střechy? Pak jste tady na správném místě. V tomto článku totiž rozebereme okapové systémy do poslední součástky, ať už jde o materiálové rozdíly, volbu správného rozměru a v neposlední řadě také to, jak uchopit za pačesy jejich instalaci. Neztrácejme čas a pojďme se na to společně vrhnout.

Číst článek

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.